Düdüklüde Gece Islatmadan Mükemmel Nohut Sulusu

canvade

Yeni Üye
Düdüklüde Gece Islatmadan Süper Nohut Sulusu Tanımı İçin Malzemeler

• 2 su bardağı nohut
  • 250 gram kuşbaşı dana eti
  • Yarım adet soğan
  • 6 adet arpacık soğan
  • 4 adet küçük yeşil süs biberi
  • 1 yemek kaşığı karışık salça (Domates biber)
  • 2 adet domates rendesi
  • Tuz (Salçanız tuz oranına bakılırsa ek ediniz)
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • Yarım çay kaşığı kimyon
  • Yarım şu bardağı sıvı yağ
  • Yarım yemek kaşığı tereyağ
Düdüklüde Gece Islatmadan Harika Nohut Sulusu Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

Kış geliyor ve sulu sıcak yemeklerimizi sofrada bulundurmanın tam vakti :)))Nohut sevenleri tarifimle buluşturuyorum :))Şimdiden afiyet olsun diyorum :).

1. Öncelikle nohutu ıslatmadığım için tencereye koyup soğuk suyla kaynamaya bırakıyoruz.
  2. Üste çıkan köpükleri her seferinde köpükle alıyoruz.
  3. Kaynadıktan daha sonra altını kısıp yarım saat kadar daha kaynamaya bıraktım. Süreç gittikten daha sonra nohutları tıpkı suyun ortasında süzmeden beklettim.
  4. sonrasındasında başka bir tencerede et kendi suyunu çekene kadar pişiriyoruz.
  5. Düdüklü tenceremize yağımızı koyduktan daha sonra yarım soğanı incecik doğrayıp yıkadıktan daha sonra arpacık soğanlarla birlikte güzelce karamelize ediyoruz.
  6. Üstüne pişen etleri de ekleyip karıştırmaya devam ediyoruz.
  7. Acı sevenler için süs biberlerini yalnızca bıçakla ucunu ikiye bölüp içine atabiliriz ben o denli yaptım acısı harika oldu.
  8. Salçasını da ekleyip kokusu çıkana kadar uygunca karıştırıyoruz.
  9. Domates rendemizi ekleyip yeniden karıştırmaya devam ediyoruz.
  10. Son olarak nohutlarımızı kaynattığımız suyun içerisinden kaşık süzgeç sayesinde tenceremize ekliyoruz.
  11. Şimdi tüm materyallerimizi yaklaşık 10 dakika kadar düzgünce karıştıralım.
  12. Bu esnada karabiber kimyon ve tuzunu ekleyip karıştırmaya devam edelim.
  13. Karıştırma süreci bitikten daha sonra nohutları iki parmak geçecek kadar sıcak suyumuzu ekliyoruz.
  14. Son defa karıştırıp tuzuna baktıktan daha sonra;Düdüklü tenceremizi kapatıp pişmeye bırakıyoruz.
  15. Pişmesini denetim edip servise başlayabilirsiniz :)Umarım enfes olmuştur :)Şifa olsun
    🙂
Düdüklüde Gece Islatmadan Harika Nohut Sulusu Tanımı Fotoğraflı Yapılışı