Cilt bakımı meraklısı mı yoksa gizli bir kız arkadaşı olan bir adam mı? TikTok'un bir cevabı var.

canvade

Yeni Üye
“Temiz mi yoksa kız arkadaşı var mı?”

Bu, Lizzie Kane'in görüştüğü bir adamın evindeki dördüncü randevusunda kendine sorduğu soruydu.

Hazırladığı fileto mignon yemeğini bitirdikten sonra banyoya gitti ve burada tezgahın üzerinde niş ve lüks cilt bakımı markalarının bir karışımının durduğunu ve duş başlığından sarktığını gördü. heteroseksüel bir adam için alışılmadık bir durum. En azından bir kadının yardımı olmadan.

Kafası karışmış bir halde, onunla yüzleşmeden önce sahneyi videoya kaydetti.

24 yaşındaki Bayan Kane bir telefon görüşmesinde “Hiç güzel ürünüm bile yok – açıkçası Trader Joe'nun cilt bakımını kullanıyorum” dedi. “'Burada gerçekten harika şeyler var' diye düşündüm. Kız arkadaşın falan var mı?''

Dermatolog olan kız kardeşinin markaları tavsiye ettiğini söyleyerek bunu yapmamakta ısrar etti. “Daha sonra onunla yüzleştiğimde bana Instacart siparişinin tamamını gösterdi, bu yüzden bunların her birini kendisi sipariş etti” dedi.

Bayan Kane'in, neredeyse yedi milyon kez izlenen videoyu TikTok'ta paylaşması, adamın kız arkadaşı olup olmadığı konusunda tartışmalara yol açtı. (İnternete göre yanıt büyük bir evetti.)

Her ne kadar güzellik ürünlerinin büyük bir tehlike işareti olduğunu düşünmese de, Bayan Kane'in kısa süre sonra onunla çıkmayı bırakma kararında kesinlikle bu etkenlerin etkisi vardı.

Heteroseksüel erkeklerin her zaman 4'ü 1 arada temizleyiciye ulaştığı, tam olarak bir havluya sahip olduğu ve belki de yüz kremi olarak vücut losyonu kullandığı yönündeki klişelere rağmen, heteroseksüel erkeklerin yüzlerine daha fazla dikkat etmesi tamamen kabul edilebilir ve giderek daha yaygın hale geliyor. kişisel bakım, özellikle de cilt bakımı eğitiminin her zamankinden daha erişilebilir olduğu bir dönemde.

Ancak Bayan Kane'in karşılaştığı ürün yelpazesinde öne çıkan şey, seçimdir: Ouai saç bakımı, Tatcha temizleyici, Paula's Choice toner ve Goop yüz yağı – genellikle kadınların tercih ettiği markalar. Onun özel zevkinin kaynağının, Sephora veya Ulta reyonlarında yolunu bilen bir kadın olduğunu varsaymak mantıklıdır.

“Erkeklerin kendilerine iyi bakamayacaklarını düşünmüyorum – kesinlikle öyle – ama belli bir nokta gelir ki biraz şüpheci olursunuz” dedi. “Demek istediğim, insanlar videoda şaşkına dönen Charlotte Tilbury'ye dikkat çekti.”

TikTok'taki kullanıcılardan gelen çok sayıda tepki arasında, diğerleri lavanta saklama kabının bir kadın tarafından tasarlandığının açık bir işareti olduğuna dikkat çekti.

Bir kullanıcı TikTok'ta “Evet, Dior Sauvage giyen bir adamın aynı zamanda Caudalie ve Ouai'yi de satın aldığı bir evren yok” diye yazdı.

Diğerleri onu savundu ve eski bir kız arkadaşının ona yardım etmiş olabileceğini veya randevuları için banyosunu konforlu hale getirmek istediğini ekledi. Videoya yapılan yorumlar incelendiğinde izleyicilerin kafasını en çok karıştıran şeyin Charlotte Tilbury'nin ürünü olduğu görülüyor.

“Yaklaşık altı milyon izlenmeden sonra kız arkadaşının bunu gördüğünü varsayıyorum, yani gerçekten bir kız arkadaş olduğunu düşünmüyorum. Onun bir Patrick Bateman olduğunu düşünüyorum” dedi Bayan Kane, Christian Bale'in “American Psycho” filmindeki sabah rutininde cilt bakımı rutinine özel önem veren karakterine atıfta bulunarak.

35 yaşındaki Ronald Gathers, Bayan Kane'in videosunu izledi ve kendisinin de sıkı bir cilt bakımı rutini olan heteroseksüel bir adam olarak, söz konusu banyonun “çok fazla” kadınsı dokunuşlara sahip olabileceğini hissettiğini söyledi.

“Daireme girerseniz, Paula'nın bir dizi ürününü göreceksiniz, Farmacy'yi göreceksiniz ve bir dizi Kore cilt bakım ürününü göreceksiniz” dedi. “Ama duşta sahip olduğu tek şey bir oteldi, ihtiyacın olanı al yeter. Garipti.”

Bushwick, Brooklyn'de teknik ürün müdürü ve barmen olan Bay Gathers, geçmişte çıktığı kadınların sahip olduğu bazı güzellik ürünleri hakkında sorular yönelttiğini ancak bunun hiçbir zaman şüpheciliğe dönüşmediğini söyledi. Ona göre dairesi, banyo da dahil olmak üzere, hâlâ orada sadece bir adamın yaşadığı izlenimini veriyor.

“Evime geliyorsunuz ve 'O kesinlikle bir erkek ama belki de deli, belki birkaç güzellik uzmanıyla yatmış ve cilt bakımını biliyor' diye düşünüyorsunuz” dedi. “Kişisel bakım hakkında bildiğim her şey kadınlardan geliyor.”

“Hatalara karşı şeffaf” biri olarak Bay Gathers, bunun ilk randevuda kolayca yapabileceği bir konuşma olduğunu ve gizemli veya kaçamak olmaktan ziyade şüpheye mümkün olduğunca az yer bıraktığını söyledi.

“Kim olduğunuzu veya neyle ilgilendiğinizi paylaşırsanız, bence o zaman bir kadının, bir kız arkadaşınız olduğundan şüphelenmesini sağlama olasılığınız azalır.”

Düşüncelerinizi iletin, Hikayeler ve ipuçları Thirdwheel@Haber adresinde.