Chloë Sevigny eski kıyafetlerini sattı ve insanlar sürüler halinde geldi

canvade

Yeni Üye
Belirli bir moda aşığı için bu bir rüyaydı: hediyesiyle aktris Chloë Sevigny’nin dolabını karıştırmak.

Bir moda fenomeni ve tutkunu olarak selamlanan Sevigny, Anneler Günü’nde Manhattan’ın NoHo semtindeki bir stüdyoda indirim düzenledi. Müşteriler, Sn. Sevigny’nin kendi gardırobu Academy New York’tan, açılış töreninde tasarladığı parçaları ve çeşitli rollerden kostümler satın alabildi.

Comme des Garçons’tan siyah bir gömlek elbise ve Manolo Blahnik’ten katır giyen Bayan Sevigny, “Los Angeles’ta bazı şeyleri düzgün bir şekilde muhafaza etmeye veya saklamaya karar verdim” dedi. “Sonra geriye çok şey kaldı ve ‘Biliyor musun, 48 yaşındayım, anneyim, artık giymek istemediğim bir sürü şey var’ dedim. Bu, birkaç yıllık depolamayı finanse etmek, bir kısmını bir hayır kurumuna bağışlamak ve biraz daha fazla depolama için ödeme yapmak için büyük bir meblağ.”

Etkinlik, Schmatta Shrink hizmeti moda tutkunlarının dolaplarını düzenlemelerine yardımcı olan eski bir Vogue yazarı olan Liana Satenstein tarafından organize edildi ve bu giysilerin ardındaki hikayeleri anlattığı Never Worns adlı bir video serisine dönüştü.

Satış, Perşembe günü Instagram üzerinden “Yüzyılın İndirimi” başlığı altında duyuruldu. Bayan Sevigny’ye moda editörleri Mickey Boardman (eskiden Paper Magazine’den), Lynn Yaeger (Vogue’a katkıda bulunan editör) ve Sally Singer (eskiden Vogue’dan; şimdi Amazon’da) katıldı ve hepsi de kıyafetlerini satışa sundu.

Satış öğlen saatlerinde resmi olarak açıldığında, bloğun her tarafında bir kuyruk kıvrıldı; Bazı müşteriler sabah 5:30’da New Jersey’deki evlerinden ayrılmıştı. Bayan Satenstein, “Bu, ouroboros veya modadaki insan çıyanı gibi” dedi.

Bay Boardman, Screaming Mimi’s vintage mağazasının sahibi arkadaşı Laura Wills ile bir yan odada otururken, aslında çoğunlukla Venmo’dan oluşan kaydı Bayan Singer yönetiyordu. Bu sizin ilk perakende deneyiminiz miydi? “Maalesef hayır,” dedi Bayan Singer.

İlk müşteriler asansörden çıktıklarında mola vermek zorunda kaldılar. Alışveriş yapanları karşılayan, cesurca özçekimler için poz veren ve moda ipuçları sunan Sevigny Hanım vardı. 145 dolarlık Katharine Hamnett kot pantolon almayı düşünen 24 yaşındaki sanat yönetmeni Bella Raykhman’a “Bunu satın almalısın” dedi.

Bayan Raykhman, “Bu bir pazarlama stratejisi olabilirdi ama etkiliydi” dedi.

Bayan Sevigny, 1990’lardan kalma olduğunu söylediği küçük bir deri mini eteği kaldırdı. “Celine adına Michael Kors,” dedi. “Bunu ‘Boys Don’t Cry’ için Oscar kampanyam sırasında çeşitli basın etkinliklerinde giydim.” Ayrıca bir kot ceket ve Levi’s ve Supreme işbirliğiyle yaprak baskılı ona uygun bir pantolon da vardı. “Bir süre Supreme’de çalışan bir adamla çıktım, bu yüzden onunla çıkıyordum” dedi. “Hala benden hoşlandıkları için beni takıyorlar.”

Tek bir konuşmacı Britney Spears, Madonna ve Sonic Youth’u azarlarken, alışveriş yapanlar – çoğunlukla 20’li yaşlarındaki kadınlar – Hermès’ten kürklü bir ceket (1.995 $), Lord & Taylor’dan bir deri ceket (135 $) ve siyah Supreme şort gibi ürünlere göz attılar. etek ucuna yakın Playboy Bunny (150 $). 26 yaşındaki bir müzik pazarlamacısı olan Abby Tompkins, “Bunlar dolabımda sonsuza kadar kalacak parçalar” dedi. “Olması gereken New York it-girl görünümü” için geldi, dedi. “Zaten kafamda kıyafetler planlıyorum.”

29 yaşındaki bir stilist olan Asha McDonald, Vivienne Westwood ekose etek (450 $) ile bir sürü başka parça arasında karar vermeye çalışıyordu. Arama yapma zamanı gelmişti. “Ya şimdi ya da mesane enfeksiyonu kapacağım” dedi. Tuvalet yoktu.

Bayan Sevigny, saat 3’te hala dükkandaydı ve kıyafetleri ayırıyor ve katırları yerden, yer açılmış olan daha belirgin bir rafa taşıyordu. Chelsea Manning ve sosyetik bir model olan Ivy Getty, camgöbeği şeffaf kaşkorse mini bir elbiseye hayran kaldı. “Bu Versace!” Bayan Sevigny ona kanepeden bağırdı.

Bayan Sevigny, son hacıların kapıdan girdiği saat 18:00’e (17:00’de bitmesi gerekiyordu) kadar uzatılarak satışın sonuna kadar devam etti. Bayan Satenstein daha sonra kıyafetlerin yaklaşık yüzde 90’ının satıldığını söyledi.

Arkadaşlarıyla dört saatten fazla bekleyen bir üniversite öğrencisi olan 22 yaşındaki Rebecca Snyder, “Daha fazla insanın insanların ellerinden bir şeyler kapacağını düşünmüştüm” dedi. “Dürüst olmak gerekirse, sonunda gerçekten rahatlamıştı. O kadar derin değil. Sadece kıyafet.”