Çaykur Rizesporlu Mithat Pala’dan Manisa maçı yorumu

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1’inci Lig’in 10’uncu haftsında 22 Ekim Cumartesi günü deplasmanda Manisa Futbol Kulübü’ne konuk olacak Çaykur Rizespor , maçın hazırlıklarına yaptığı idmanla devam etti. Mehmet Cengiz Toplumsal Tesisleri’nde gerçekleşen idman öncesi açıklamalarda bulunan yeşil-mavili takımın 22 yaşındaki oyuncusu Mithat Pala, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bu sene ekipte yeni bir yapılanma olduğunu tabir eden Mithat Pala, “Bunun alışma süreci illaki olacaktı. Erzurum kampını epey güzel geçirdik. Transferler biraz geç geldi lakin hayli uygun çalıştık. Hazırlık süreci grubun birbirine ahenk sağlaması biraz uzun sürecekti, bu da gün geçtikçe daha uygun oluyor. Şu anda her insanın yüzde 100 performans sergilediğini düşünmüyorum. Daha da âlâ oynayacağız. Vakit geçtikçe fazlaca daha yeterli olacağız” biçiminde konuştu.

“FUTBOLCU OYNADIKÇA GELİŞİR”

İlk haftalara nazaran daha uygun performans sergilediğini belirten Pala, “Her futbolcu oynadıkça gelişir. Ben de kendimi birinci haftalara nazaran şu an daha yeterli görüyorum. Gün geçtikçe daha da âlâ olacağım. Alışılmış ki bu eksiklerim yok manasına gelmiyor. Eksiklerim var fakat onları da kapatmak için elimden geldiği kadar çalışıyorum. Dediğim üzere futbolcu oynadıkça gelişir. Gün geçtikçe daha da gelişeceğimi daha hayli verimli olacağımı düşünüyorum” diye konuştu.

“ÇOK DÜZGÜN BİR ORTAM YAKALADIK”

Takımda aile ortamı olduğunu söz eden Mithat Pala, “Türk, yabancı ayrımı yapmıyoruz şu anda grupta harikulade bir aile ortamı var. Çok düzgün bir ortam yakaladık. Yabancı da oynasa Türk de oynasa her türlü anlaşıyoruz. Bundan yana bir kasvet yok. Hocamızın tercihi şu anda Türkler oynuyor. Lakin alışılmış ki de bu ‘Türk oynatacağım’ diye değil, şu anda kim hak ediyorsa ben onun oynadığını düşünüyorum” tabirlerini kullandı.

“ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ”

Hafta sonu oynanacak Manisa maçı hakkında konuşan Pala, “Manisa maçı için biz bu hafta epey güzel hazırlandık. Kupa maçı da vardı, oradaki galibiyet moral oldu. Manisa maçını kazanmak istiyoruz zira üst sıralara tırmanmamız için değerli bir maç. Son 3 haftadır gol yemiyoruz. Manisa maçının fazlaca sıkıntı geçeceğini düşünmüyorum. Üst sıraları yakalamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Rukiye MEYVECİ / RİZE,(DHA)