Bursaspor’un efsane futbolcularının isimleri alanlara verildi

Dogus

Aktif Üye
Bursaspor ’un efsane futbolcusu Mesut Şen, Ersel Altıparmak ve Nejat Biyediç’in isimleri Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ndeki üç farklı alana verildi. Merasime Bursaspor Kulübü Lideri Hayrettin Gülgüler, Divan Lideri Galip Sakder, Sportif Yönetici Deniz Kolgu, Teknik Yönetici Tamer Tuna ve efsane isimlerin aileleri katıldı. Bu projenin mimarı olan Deniz Kolgu, “Bursaspor’un gerçek efsaneleri ile bir ortaya gelmeleri için bir proje düşündük. Kıymetli bir anma günü yaşıyoruz. Bursa kenti için epeyce değerli isimler. İnşallah kendi oyuncularımız o isimlerle göz göze geldiği vakit o hissi yaşayacaktır” dedi.

“Bursaspor’u onlar sevdirdi bize”

Divan Lideri Galip Sakder, “bu biçimde bir günde burada olmak epey memnunluk verici. Eski ağabeylerimizi hatırlamak hayli hoş. Mesut, Ersel, Nejat hiç bir vakit unutulmadı, unutulmayacak da” derken, Lider Hayrettin Gülgüler de, “Bu projenin fikir babası Deniz hocama da hayli teşekkür ederim. Altyapıdan geçen oyuncularımızın bu fotoğraflara bilhassa bakmasını istiyorum ki o aidiyet hissini, saygıyı, sevgiyi görsünler” tabirlerini kullandı. Teknik Yönetici Tamer Tuna ise, “Bugün Bursaspor’da olma sebebimiz, bu çabanın ortasında olmamızın efsanelerin de epeyce tesiri var. Geçmişte bize Bursaspor’u sevdiren bu isimlerin burada olması ve onları anmak fazlaca değerli. Ben burada olmaktan hayli mutluyum” biçiminde konuştu.

Efsane isimlerin aileleri de konuştu

Efsane futbolcuların aileleri de duygusal anlar yaşadı. Mesut Şen’in eşi Nahide Şen, “Mesut Şen ismine burada olmaktan onur duyuyorum. Bursaspor lideri ve yöneticilerine bizleri bu biçimde onurlandırdıkları için hayli teşekkür ediyorum” dedi. Ersel Altıparmak’ın eşi Nahide Altıparmak da tüm ailesi ismine eşiyle hayli gurur duyduklarını tabir etti. Nahide Şen, “Çok onur duyduk. Hepsinin ruhu şad olsun. Hatırladığınız için fazlaca epeyce teşekkür ediyoruz” sözlerini kullandı. Nejat Biyediç’in Kızı Anja Biyediç ise Bursaspor’un hem babası birebir vakitte Biyediç ailesi için ne kadar değerli olduğunu lisana getirdi. Düzenlenen basın toplantısının akabinde; Mesut Şen, Ersel Altıparmak ve Nejat Biyediç alanları, efsane futbolcuların aileleri ile bir arada gezilerek hatıra fotoğrafları çekildi.

İHA