Berriez, Plus Size Vintage’ın ön saflarında yer alıyor

canvade

Yeni Üye
Susie Mensah, Berriez adlı bir dükkanın köşesinde mor tığ işi bir elbise denedi, ardından arkadaşları ve dükkan sahibi onunla tanıştığında poz verdi. oohs Onay, bir kıyafet gerçekten çok iyi göründüğünde arkadaşların yaptığı gibi.

Elbise, onun ve arkadaşlarının Brooklyn’de geçenlerde bir öğleden sonra alışveriş çılgınlığında denedikleri uzun bir giysi grubundan biri. Yaz için sevimli kıyafetler arayarak değiştiler ve değiştiler. “Evet” yığınları büyüdükçe müzik çaldı ve dedikodular çıktı.

Bir pijama partisindeki giydirme oyunu ya da bir filmden giyinme odası montajı gibiydi. Ancak arka plan, bir alışveriş merkezi veya büyük mağaza yerine, büyük beden alışveriş yapanlara odaklanan vintage ve bağımsız tasarımcı parçaları için Instagram mağazasından fiziksel bir merkeze dönüşen Berriez’de yüz yüze alışveriş randevusuydu.

Şehirdeki Toronto’dan bir model olan Bayan Mensah, “İlk kez geldiğim için içeri girdiğimde ‘Ağlayabilirim’ gibiydim” dedi. “4X beden giyiyorum. Kim olduğumu ifade eden ve aynı zamanda bana keşfetmem ve kendimle eğlenmem için alan sağlayan giysiler bulmam gerçekten çok nadirdir.”

Berriez, 2018’in sonlarında, 31 yaşındaki kurucu Emma Zack’in vintage büyük beden moda için çevrimiçi alışveriş eksikliğini fark etmesiyle başladı. O zamanlar Bayan Zack, Instagram’da vintage giysiler için alışveriş yaptı ve genellikle sıska modellerde görülen “büyük beden” giysiler satın aldı ve bunların 14 beden figürüne uyacağını tahmin ettiğini söyledi. Ama hiçbir zaman işe yaramadılar ve o hayal kırıklığına uğradı ve ilham aldı.

“Tekrar tekrar oldu” diye hatırlıyor. “Ben de, ‘Estetik açıdan hoş, özenle seçilmiş bir Instagram mağazasından eski ürünler satın almak isteyen benim bedenimde tek kişi ben olamam’ dedim.”

Instagram’da kıyafet satmaya başladı, işi bodrum katında yürütürken aynı zamanda kar amacı gütmeyen bir ceza adaleti kuruluşunda tam zamanlı bir işte çalıştı. New York’ta ve diğer şehirlerde pop-up mağazalar açarak, Curated for Curves adını verdiği koleksiyonuna sadık, büyük beden etkileyicilerden ve alışveriş yapanlardan oluşan bir kültü kendine çekti.

2020’de Bayan Zack, Berriez’in CEO’su olarak tam zamanlı çalışmak için kar amacı gütmeyen işinden ayrıldı. Ertesi yıl, Bedford-Stuyvesant’ta endüstriyel bir binada bir stüdyo aldı ve burada artık Bayan Mensah ve aynı zamanda model olan arkadaşları Lucy Knell ve Roseline Lawrence gibi kişisel alışveriş randevularına ev sahipliği yapıyor. Geçen sonbahar, Bayan Zack, New York Moda Haftası sırasında mağazanın ilk defilesine ev sahipliği yaptı.

Bayan Zack, alışveriş randevularının yüksek talep gördüğünü ve hizmeti resmi olarak başlattığı Nisan ayına kadar neredeyse her gün seansların rezerve edildiğini söyledi. Bayan Zack, yalnızca ülke çapındaki ikinci el mağazalardan ve emlak satışlarından elde ettiği ve genellikle 100 doların altında sattığı eski parçaları tedarik etmekle kalmıyor, aynı zamanda gelişmekte olan tasarımcılarla birlikte boyut tekliflerini genişletmek ve genellikle 400 dolardan daha az maliyetli özel koleksiyonlar oluşturmak için çalışıyor.

İşbirlikçileri arasında Tamara Malas, Shop Journal, FiOT ve Feeling Space, bazı el yapımı parçalar da dahil olmak üzere daha küçük seriler üreten tasarımcılar ve sanatçılar yer alıyor.

Brooklyn’de bir gazeteci olan Libby Torres, “Şişman bir insan olarak, geri çekilmek ve arka koltuğa oturup iyi görünmek için çok fazla baskı olduğunu düşünüyorum, ancak kendinize veya vücudunuza çok fazla dikkat çekmeyin” dedi. mağazada kişisel alışveriş randevusu.

“Biz büyüğüz ve yer kaplıyoruz. Ama bence Berriez’in kıyafetleri ve Emma’nın kişisel tarzı beni buna teşvik etti.”

Bayan Torres, satış görevlilerine sık sık “vücudunuzu açıklamanız” gereken diğer alışveriş deneyimleriyle karşılaştırıldığında, Berriez’in “radikal” olduğunu çünkü rahat olduğunu ve bedenine göre çok fazla seçenek sunduğunu söyledi. Sadece eşleşen görünümleri değil, aynı zamanda sevdiği ve kişisel tarzına uyan kıyafetleri de arayabiliyordu.

Bayan Zack, Ramona Sadiq adlı bir müşteriyi metal zincir sutyen almaya ikna etti. Queens’te bir un değirmeninin sahibi olan ve şu anda Bayan Zack’in bir arkadaşı olan Bayan Sadiq, “Ben zincir sutyen sahibi değilim” dedi. “Gerçekten benim işim değil, ama yaptım ve gerçekten keyif aldım.”

Pek çok Berriez hayranı, Bayan Zack’in herkese tek müşterileriymiş gibi davrandığını ve ufukta görünen her şeyi onlara satmaya çalışmak yerine kendilerini en iyi şekilde hissetmelerini ve görünmelerini sağlamak için çalıştığını söyledi. Birçok kişinin ölçülerini biliyor ve stil tercihlerini ve isteklerini hatırlıyor.

Bir moda markası ve ısmarlama bir abajur şirketiyle aynı salonu paylaşan Berriez stüdyosu, gökkuşağı renginde bir dizi giysi, sanat eseri ve aksesuarla dolu. Raflarda 1980’ler ve 90’lardan askılı tişörtler, patchwork parçalar, buzlu çubuklu dalgalı neon tığ işi elbiseler, simüle meme halkalı gömlekler ve desenli düğmeler bulunur.

Duvarlarda Bayan Zack, balon konfeti hız treninde karalanmış bir Michael Simon süveteri, bir Heinz ketçap süveteri ve dev bir pembe saat gibi en sevdiği buluntuları sergiliyor.

Tabii ki, Berriez hala bir şirket ve Bayan Zack birçok zorlukla karşı karşıya. Artık işiyle serbest gardırop stilisti olarak yaptığı işi dengeliyor. Ve bazen, dedi, vücutlarının sürekli bir çalışma halinde olması gerektiği söylenen insanlara kıyafet satmanın zor olabileceğini söyledi. Ancak tüm vücutlar için harika bir vintage bulmak ve satmak, tutkulu olduğu bir süreçtir. “Tahtaya vur, hiç kimsenin gelip eli boş ayrıldığını görmedim” dedi. “Bence bu oldukça anlamlı.”

Tığ işi elbiseyi deneyen manken Mensah Hanım, kontrol ederken Berriez alışveriş deneyimini düşündü. (Bunun yerine bir atlet satın aldı, ancak birkaç gün sonra yaptığı bir takip görüşmesinde hala elbiseyi düşündüğünü söyledi.)

Mensah, “Beni iyi hissettiren ve benimkine benzer deneyimler yaşayan diğer insanlara uyan bir şey bulacağımı bildiğim için gerçekten oraya gidebilir ve endişelenmeyebilirim” dedi. “Bu, daha önce deneyimlemediğim bir topluluk oluşturma ve samimiyet yolu.”