50 yaşından sonra çevrimiçi randevular perişan olabilir. Ama aynı zamanda özgürleştirici.

canvade

Yeni Üye
Yaşlı insanlar genellikle flört ve ilişkiler konusunda daha az beklentiye sahip olma eğilimindedir. Haneleri birleştireceğiniz varsayımı azalıyor. Eğer ebeveynleriniz ya da toplumunuz size 20'li yaşlarınızda belirli türde bir insanla evlenmeniz konusunda (din, sosyoekonomik durum, meslek, ırk, cinsellik, cinsiyet temelinde) baskı yaptıysa, bu baskı hafiflemiş ya da ortadan kaybolmuş olabilir.

Aslına bakılırsa, heteroseksüel ve eşcinsel birçok kadın bana, aşk ve uzun vadeli ilişkiler isterken, yıllar sonra mali durumlarını yeniden bozmayı veya yaşam alanlarından (apartman dairesi, apartman dairesi veya ev) vazgeçmeyi hayal bile edemeyeceklerini söyledi. üzerinde yaşayanlar kendi evlerinde yaşadılar. Bazı insanlar artık bilinçli olarak aşkta yavaşlıyor. Lezbiyen boşanmış Louisa Castner, önceki ilişkilerinde hissettiği karmaşaya atıfta bulunarak, “Artık kalçama bağlı kalmama gerek yok” diyor. Yıllar önce Helen Fisher, ülkenin öbür ucunda yaşayan, zeki ve ilginç bir adamla kısa bir süreliğine çıktı. “New York City'den, arkadaşlarımdan uzaklaşmak mı istedim?” diyor. “Benim için buna değmezdi.” Üç yıl önce nihayet yazar John Tierney ile evlendi. Ondan yedi yaş küçüktür. Sözde “ayrı yaşama” ilişkisi içindeler. 28 yıldır yaşadığı Manhattan'daki apartman dairesinde yaşıyor. Bronx'ta. Her gün konuşuyorlar ve genellikle akşamları buluşuyorlar. Diğer akşamlar genellikle kocasından çok daha uzun süredir tanıdığı arkadaşlarıyla dışarıda oluyor. Ve bu akşamların sonunda kendi yatağına tırmanıyor.

İlk kez Çevrimiçi buluşmaya başladığımda sanki bir yangın musluğu açılmış gibi hissettim; farklı coğrafi bölgelerden, yaşlardan, ırklardan ve mesleklerden erkekler beslememde görünmeye başladı. O zamandan beri Maine, Boston, New York City, Ohio'da yaşayan akıllı, nazik, komik ve saygısız erkeklerle çıktım ve ilişkiler içindeyim; yani uygulamalar olmasaydı onlarla asla tanışamazdım. İkamet ettiğim yerin dışında da flört etmek mümkün çünkü ara sıra iş için seyahat ediyorum, artık küçük çocuklarım yok ve seyahat etme gücüm var.

H. boşandıktan sonra yakındaki ve uzaktaki insanlarla da çıkmaya başladı. 51 yaşındaydı ve bu da onu erkeklerin çevrimiçi flört popülaritesinin zirvesine taşıdı. Beslenmesi kadınlarla doluydu: Bazıları iyi eğitimliydi, bazıları ise daha az eğitimliydi; bazıları onun yaşındaydı ve birçoğu yirmi yıl daha gençti. Bunlar hemşireler, öğretmenler, kütüphaneciler, pazarlama ve halkla ilişkiler alanında çalışan kadınlardı ve bunların hiçbiriyle arkadaşları veya işi aracılığıyla tanışamazdı. H. görünüşte sonsuz olasılıklar karşısında heyecanlanmıştı. En yoğun flört hafta sonları sırasında, birkaç brunch yedi, öğleden sonra yürüyüşleri yaptı, akşam 5'te bir kadınla içki içti ve akşam 8'de başka bir kadınla içki içti. İkinci bir randevunun olmayacağını bilmediği ve kadının hesabı paylaşmayı teklif etmediği sürece her şeyin parasını ödedi. Bazı haftalar 15 randevuya çıktı. “Evet dedim, evet, evet” dedi bana.

Bir ay sonra, bunalmış, hayal kırıklığına uğramış, çok fazla kahve, alkol ve çırpılmış yumurtayla dolmuştu ve kendisini hiçbir bağ hissetmediği çok fazla sohbetle dolmuştu. Tüm uygulamalarını duraklattı ve yeniden toplandı. Elbette çekicilik önemliydi ama eğitimli, başarılı ve hevesli kadınların yanı sıra anne olan (ebeveynlik deneyimlerini paylaşabilmeleri için) ve yakınlarda yaşayan kadınları da istiyordu. Her ne kadar kendisinden 10 yaş küçük, hatta bazı durumlarda 15 yaşından büyük kadınlarla çıkmaya başlasa da, çoğu zaman onlarla pek az ortak yanı vardı ve anlamlı sohbetler yapmakta zorlanıyordu. Böylece yaş aralığını daralttı: sekiz yaş daha genç ve üç yaş daha büyük. Artık 57 yaşında ve kendi çocukları üniversitedeyken, aynı yaşam aşamasını, ilgi alanlarını ve yaşam tarzını paylaşabileceği bir partner istediğinin farkına varıyor. (Haberimin sonuna doğru, yıllar önce internet üzerinden flört yoluyla tanıştığı bir kadınla, kendisinden iki eyalet uzakta, taşınarak ilişkisine devam etti. Aşk her zaman flört kurallarımıza göre oynanmaz.)